Mařenka

První špatný případ v novém roce 2024

5.1.2024 pátek
V letošním roce třetí kočka, kterou aktivně řešíme a první špatný případ. Kočička nalezená na Šumavě v obci Zdíkov je podvyživená, dehydratovaná, nechce žrát. Pije a je kontaktní a mazlivá. Evidentně zcela vyčerpaná. Kočička má trochu delší srst, pod ní jsou to jenom kosti. Dle vyjádření veterináře – v kombinaci s jejím stavem a mrazy, které přijdou, by nepřežila. Na odběry krve čekáme. Má antibiotika a musí se krmit.

6.1.2024 sobota
MAŘENKU jsem dnes odvezla na veterinu v Písku, kde bude hospitalizovaná celý víkend, bylo nutné ji dát na kapačky a udělají se i další potřebná vyšetření. Holčička stále nebaštila, i když to vypadalo, že by i chtěla. Myslete na ní a držte jí všechny palečky.

7.1.2024 neděle
Přátelé, s velkou lítostí vám musíme oznámit, že kočička Mařenka dnes zemřela ❤

Byla přijata v pátek večer po veterinárním ošetření a v sobotu jsme ji nechali hospitalizovat. Nebylo možné ji odebrat ani krev, byla na infuzi, dostala veškerou možnou péči. Přes poměrně hezkou srst na ní nebyla žádná vrstva svalů, tuku, tkáně, pouze kosti. Byla zcela dehydratovaná, a i přes maximální péči veterinářů jí selhal organismus vyčerpáním. Paní veterinářka konstatovala, že pomoc k ní přišla pozdě.

Velice vám děkujeme za finanční pomoc, kterou použijeme na dosavadní veterinární náklady a zbývající penízky spotřebují ostatní útulkáčci. Je nám to líto i vůči vám, kteří jste určitě na Mařenku mysleli a spolu s námi doufali a věřili, že to zvládne.

Moc nás to mrzí, že to takhle dopadlo. Kočička od nás všech dostala šanci, osud a špatné zdraví ji bohužel zavedly na jinou cestu…

Lepší je to vždycky zkusit a dát šanci na život než přehlížet utrpení.