Materiální pomoc

Věříme, že nejlepší způsob, jak podpořit naše kočičí svěřence, je dopřát jim přesně to, co potřebují. Rádi bychom vám proto poskytli několik doporučení, jak nám můžete nejlépe pomoci.

Pokud jde o krmivo, snažíme se vybírat takové, které nejvíce vyhovuje individuálním potřebám každé kočky, zohledňujeme její věk a zdravotní stav. Speciální pozornost věnujeme kočkám, které vyžadují veterinární diety, jelikož tyto diety bývají finančně nejnáročnější.

Vždy s otevřenou náručí přijmeme následující typy krmiva:

1. Gastrointestinální diety

  • Royal Canin Veterinary Feline Gastrointestinal, POZOR kocourek Viktor potřebuje s dodatkem Fibre Response
  • Kattovit Feline Diet Gastro – granule, kapsičky a nově také Kattovit Drink Gastro
  • Hills Digestive Care I/D – granule

2. Hypoalergenní a diety pro citlivé kočky

  • Kattovit Sensitiv
  • Royal Canin Veterinary Feline Hypoallergenic
  • Brit Care Grain-Free Sterilized Sensitive

3. Diety pro podporu ledvin (Renal)

  • Hills Prescription Diet Kidney Care K/D – granule, kapsičky
  • Kattovit Niere/Renal – granule, kapsičky a nově Kattovit Drink Renal

Jakékoliv granule budou s vděčností přijaty, využijeme vše. Prosíme však, aby byla krmiva v zavřených baleních a aby se jednalo raději o kvalitnější značky s vyšším obsahem proteinu, například Smilla, Iams, Fortify, Ontario a podobné.

Mokré krmivo, tedy kapsičky a konzervy, přijmeme v jakékoliv kvalitě. Kvalitní granule jsou pro nás prioritou, u mokrého krmiva můžeme být flexibilnější.

Speciální pozornost věnujeme krmivu pro koťata. Granulky si raději vybereme sami a koťatům je nemícháme. Nicméně, velmi oceníme konzervy Royal Canin Mother & Babycat Ultra Soft Mousse pro nejmenší koťata, zvláště ty, které se musí obejít bez matky. Následně přecházíme na Smillu Kitten.

Pokud jde o chovatelské potřeby, jako jsou škrabadla nebo záchodky, přijmeme je rádi, pokud jsou v dobrém stavu, čisté, dezinfikované a nepoužité kočkami s infekčním onemocněním.

Ručníky, deky a ložní prádlo momentálně nepřijímáme, s výjimkou moderních, lehkých, měkoučkých dek, kterých není nikdy dost :)