PREVENCE - odchyt & kastrace

18.02.2024

VÍTE O NĚJAKÉ TOULAVÉ KOČCE, KRMÍTE NĚKDE TAKOVOU ČÍČU = PLÁNUJTE RYCHLE JEJÍ KASTRACI !!!

Milí přátelé, plánuji termíny kastrací koček a tipuji lokality, kde budu odchytávat. Samozřejmě budu vždy kontaktovat obce a pokusím se o nějakou spolupráci. Z momentálního dotazování obcím však opět vyplývá, že obce s toulavými kočkami nemají problém … což jak všichni víme, není pravda ...

Pokud potřebujete někdo pomoct s odchytem v okolí nebo víte o kolonii koček - VOLEJTE MI TEĎ - PŘETRHNU SE, ABYCH VÁM POMOHLA! ALE UPOZORŇUJI, ŽE BUDU LETOS VÝRAZNĚ OMEZOVAT PŘÍJEM KOČEK A KOŤAT a to z těchto důvodů:

  • nedostatek financí především na veterinární zákroky a péči o kočky
  • nedostatek lidí na pomoc s - depozitováním, sháněním financí, inzercí koček ...

Mám u sebe neudatelné, staré, neatraktivní kočky, které tady za 14 let postupně zůstaly a stojí hodně peněz, jelikož mnohé mají veterinární diety. Kdo mě zná, víte, že nedělám jen odchyty a útulek, ale věnuji se výrazně osvětě a komunikaci s úřady, obcemi, městy, SVS, aj. To vidím z dlouhodobého hlediska jako maximálně důležité. Bohužel, naklonovat se nedovedu.

NEVOLEJTE MI NA JAŘE, ŽE VE VAŠEM OKOLÍ PORODILA KOČKA A VY NEVÍTE CO DĚLAT.

NEVOLEJTE MI, ŽE MÁTE KOČKU PŘED PORODEM.

NEVOLEJTE MI, POKUD ODMÍTÁTE O NÁLEZU KOČKY JEDNAT S OBCÍ - třeba i mým prostřednictvím.

NEVOLEJTE MI, POKUD ODMÍTÁTE PODEPSAT PETICI PRO LEPŠÍ ŽIVOT KOČEK.

KDO O NĚJAKÉ KOČCE, KOCOUROVI VÍTE - obracejte se na spolky, útulky v okolí, jednejte se svými obecními a městskými úřady, event. se pokuste zajistit kastraci sami. Nenechte kočku zabřeznout, potom pro ni budete marně hledat místo a co bude s koťaty?

Teď je totiž ideální čas na řešení a kočky se dají vykastrovat. Na hlavní silnici u Vodňan, především u Újezda bývají pravidelně přejeté kočky. Víte, komu patří ? Nedávno to byl černý kocour.

Napište pokud máte konkrétně ve Vodňanech a okolí problém s toulavými kočkami. Pokud máte sousedy, kteří nemají kastrované kočky, množí je a pouští je na cizí pozemky. Pokud víte o místě, kde žijí nemocné, týrané, toulavé kočky nebo pokud máte negativní zkušenosti, co se ohledně koček v obci Vodňany - Újezd, Hvožďany, Pražák a Svobodné Hory, Radčice a Čavyně. Děkujeme za informace, které mohou zlepšit život zvířatům i lidem.

Kdo by chtěl spolek Catico z.s. podpořit financemi ke kastracím, s čímž souvisí i odčervovací a antiparazitní pipety, občas nějaký vytržený zub a podobně, včetně nákladů s rekonvalescencí, velice si toho vážím.

Číslo sbírkového účtu je 2801357586 / 2010. Děkujeme za podporu a pochopení, za pár dní, týdnů to vypukne a bude to fičák.

Pro více informací můžete navštívit i naše fb stránky.