Volfík

Datum příjmu: 9.7.2022
Místo nálezu: Laziště
Kastrace: ano
Očkování: ano

Hlášení nálezu obci: Ano. V obci bylo mnoho toulavých koček a nekastrované kočky po zemřelém majiteli. O posouzení stavu v obci jsme požádali i Krajskou veterinární správu.

Odchytili nás jako malá koťata společně se sourozenci a mámou kočkou v obci Laziště na Písecku, kde kolem nás chodili a jezdili snad všichni lidé z obce, včetně pana místostarosty, který okolo nás chodil venčit psa. Nepomohl nikdo, stejně jako ostatním cca 30ti toulavým kočkám v obci. Všichni jsme byli velice nemocní, zarýmovaní a s nemocnýma očkama. Já měl ještě navíc v tlamě zapíchnutý rybí ocas. Bez pomoci bych časem zemřel.

Všechny jsme byly původně plaché. Nyní jsou z nás velmi příjemní společníci. Nekonfliktní, jemní mazlíčci. O sestry Trigy a Krtka nebyl adopční zájem. Ačkoliv jsou krotké, mazlivé a milují všechny další kočičky a ony je. Jen na cizí si dávají zpočátku pozor.

Já měl štěstí a odešel do adopce, kde jsem strávil téměř rok.  2.10.2023 jsem se z adopce bohužel vrátil, z rodinných důvodů majitelů a nyní čekám na nový domov.